Трапатони: Интер игра добро благодарение на Страмачони

Вечерва се игра дербито во Италија меѓу екипите на Јувентус и Интер, а во пресрет на овој дуел изјава на Трапатони кој упатува пофалби на сметка на Страмачони, тренерот на Интер.

„Интер игра добро благодарение на Страмачони. Како што гледам, екипата работи одлично, а тоа го покажаа и последните неколку резултати“ изјави Трапатони кој моментално е селектор на Ирската репрезентација.

Пронајдете не на следниве мрежи: