Ел Шарави во Реал Мадрид?

Според пишувањата на медиумите во Италија, се шпекулира дека наводно Реал Мадрид го има Ел Шарави на списокот на желби.

Милан игра многу слабо оваа сезона, а единствена светла точка е дефинитивно Ел Шарави.

Талентираниот 20-годишен фудбалер на Милан се наоѓа на списокот на желби на тимот на Реал Мадрид.

Се шпекулира дека во наредниот период Реал Мадрид сериозно би влегол во трката за остварување на овој трансфер.

Пронајдете не на следниве мрежи: