Манчестер го доби дербито против Арсенал, Ван Перси стрелаше против „своите“

Екипата на Манчестер Јунајтед победи на дуелот со Арсенал во дербито од деветтото коло во англиската Премиер Лига.

Робин Ван Перси уште во третата минута погоди за водство на Јунајтед со 1-0.

Во вториот дел Патрис Евра во 67-мата зголеми на 2-0, а конечните 2-1 ги постави Казорла во последните секунди од мечот.

Пронајдете не на следниве мрежи: