Видео: Сантош зема дрес од Ван Перси, навивачите „гневни“!!!

Сантош направи потег со кој ги налути навивачите на екипата на Арсенал, тој на полувремето од натпреварот му го зема дресот на Робин Ван Перси, поранешниот играч и воедно капитен на Арсенал. Англиските медиуми пренесуваат дека навивачите својот гнев ќе го исфрлат на наредните натпревари, и дека никогаш нема да му простат за овој потег.

Пронајдете не на следниве мрежи: