Никица Јелавич се поврзува со Јуве

Италијански фудбалски портал го поврза хрватот Никица Јелавич со трансфер во тимот на Јувентус, со оглед на тоа што овој тим во летниот преоден рок не успеа да ги доведе Џеко од Сити и Љоренте од Билбао.

Генералниот директор Беп Марота се сврте кон хрватскиот репрезентативец Никица Јелавич, а со тоа најверојатно пропаѓа идеата околу Џеко и Љоренте.

„Постигна четири голови оваа сезона за Евертон, тим во кој пристигна минатата сезона, на трансфер-листата вреди околу девет милиони евра“ пренесува „Канале Јуве“.

читајте пулс24
Пронајдете не на следниве мрежи: