Пике: Атлетико Мадрид би можел да биде шампион

Екипата на Барселона во моментов го дели првото место со тимот на Атлетико Мадрид во Шпанската Примера Дивизија, односно популарната „Ла Лига“, фудбалерот на Барселона, дефанзивецот Џерард Пике вели дека Атлетико е сериозна конкуренција на Барселона.

„Тимот на Фалкао би можел да ја освои лигата, таа екипа е сериозен кандидат“ вели Пике.

По девет одиграни кола, Барса има 25 бодови со гол-скор 18+, додека Атлетико со исто толку бодови но со гол-скор од 13+.

Пронајдете не на следниве мрежи: