Судиите во Премиер Лигата сакаат да го бојкотираат Челзи

Тензии по дерби-мечот од англиската премиер лига помеѓу екипите на Челзи и Манчестер Јунајтед во текот на минатото коло, многу незадоволство имаше од страна на Челзи, тим кој јавно „распали“ по Клатенбург, дури и дека наводно Клатенбург имал расистички навреди кон Оби Микел, па сега судиите сериозно размислуваат да ги бојкотираат натпреварите на Челзи.

Поранешниот судија Клив Вилкес зборува за овие настани бидејќи тој е во постојан контакт со судиите од англиската премиер лига.

„Во контакт сум со голем број на судии кои се разочарани со тоа што му се случува на Марк Клатенбург. Познавам неколкумина кои размислуваат да започнат бојкот на натпреварите на Челзи“ вели Вилкс.

Пронајдете не на следниве мрежи: