Венгер: Вилшер не заслужи исклучување

Тренерот на англискиот премиерлигаш Арсенал не е задоволен со одлуката за исклучување на неговиот фудбалер Вилшер на дерби-дуелот со Манчестер Јунајтед.

„Не го заслужи, Не,  одеше на топка, можам повторно да ја погледнам снимката но убеден сум дека не имаше намера да го повреди противничкиот играч“ вели Венгер.

Пронајдете не на следниве мрежи: