Видео: Ибрахимовиќ и своето ВИСТИНСКО ЛИЦЕ, наместо фудбал, „играше“ „кунг-фу“

Loading...

Златан Ибрахимовиќ направи сосема неспортски потег кој нормално се санкционира со директен црвен, неверојатен потег кој заслужува многу поголема казна.

Сево ова се случи на денешниот натпревар помеѓу екипите на ПСЖ и Сент Етјен каде домаќинот беше изненаден од гостинот и загуби со 1-2, Ибрахимовиќ црвениот картон го доби во 71-вата минута при резултат 0-2.

loading...
Loading...