Џyлијан Мур за L’Oreal

Loading...

Американска актерка Џулијан Мур стана ново лице на светски познатата козметичка компанија L’Оreal, објави магазинот US Weekly.

„Јас самата ги користам производите на овој бренд. Многу е здраво да се стане лице на производ, кој е толку достапен за сите“, изјави актерката.
Според Мур, тајната за одржување на нејзината убавина е едноставна: таа користи козметички масла и креми за лице за заштита од штетните ефекти на сонцето.
Како што се очекува, во почетокот на 2013 година, фотографијата на 51-годишната црвенокоса убавица ќе се појави на билборди за новата продукција на компанијата.
Џулијан Мур глумеше во филмовите „Големиот Лебовски“ и „Ханибал“. Актерката е добитник на телевизиската награда Еми и четири пати е номинирана за Оскар.

Макфакс

Погледнете ги следниве статии

Софија Вергара најскапо платена актерка оваа година

Актерот Брус Вилис ќе го тужи Епл?

Фото: Атрактивната млада актерка Мила Кунис

loading...
Loading...