Страмачони: Велевте дека сум тактички „неспремен“? Еве ви го мојот одговор!

Тимот на Интер со 1-3 го совлада Јувентус на гостински терен и однесе голема победа од тој дуел, Страмачони, тренерот на екипата на Интер е и повеќе од задоволен, но, се потсетува на коментарите кон него во пресрет на овој дуел.

„Само сакав почит, ништо повеќе, саркастични беа коментарите од типот дека не сум бил тактички спремен, дека сум бил тактички потполно немоќен, но, се спремив сосема добро за овој натпревар во сите детали на тренинзите“ вели Страмачони.

Пронајдете не на следниве мрежи: