600 натпревари за Стиви во дресот на Ливерпул

Loading...

Прославениот англиски фудбалер, легендата на англискиот премиерлигаш Ливерпул, Стивен Џерард, или популарниот „Стиви“ забележа 600 натпревари за својот клуб во кој е уште од мали нозе, податок за респект.

Стивен Џерард е еден од ретките примери во фудбалскиот свет за својата пожртвуваност, верност и љубов кон својот омилен клуб, тој ја помина целата своја фудбалска кариера во овој тим, дебитираше во 1998-мата година, а капитенската лента почна да ја носи уште во 2003-тата година.

loading...
Loading...