Видео: Касано не „молчи“ на судиски неправди, Таљавенко молчеше на неговите критики

По завршетокот на полувремето во тунелот од каде излегуваат главните актери на теренот, се судрија главниот судија на мечот Јувентус-Интер и играчот на гостинскиот тим, Антонио Касано кој беше видно вознемирен по спорниот момент од мечот кога Јувентус постигна гол.

„Таљавенто, зошто бегаш? Ти се обраќаме на нормален начин, зошто се правиш дека не не слушаш?“ беа зборовите на Касано кон Таљавенто.

Пронајдете не на следниве мрежи: