Ериксен: Манчестер Сити? Не, одлично ми е во Ајакс

Младиот фудбалер на екипата на Ајакс кој имаше прилика да му се приклучи на Манчестер Сити воопшто не се кае за тоа што останал во Ајакс, а му даде гол на натпреварот во Лигата на Шампионите.

„Сметам дека многумина од фудбалерите веднаш би ја прифатиле таа понуда од Манчестер Сити, но јас имам причини зошто сум ги одбил, зошто ја одбив приликата да го засилам тој клуб“

„На крајот на кариерата ќе видиме дали сум бил во право или сепак сум згрешил што сум постапил на тој начин“ вели Ериксен.

Пронајдете не на следниве мрежи: