Премиер Лига: Реми со резултат 1-1 на двата дуела

Денес се играа натпревари од десеттото коло од англиската премиер лига, каде на двата меча резултатот гласеше нерешено 1-1.

Ливерпул и во третиот натпревар последователен во Премиер Лигата не успеа да дојде до победа.

На „Енфилд“ натпреварот меѓу екипите на Ливерпул и Њукасл завршу со поделба на бодовите, односно со резултат 1-1. Кабаје ги доведе гостите во водство од 0-1 во 43-тата минута од мечот. Во вториот дел од натпреварот Суарез стрелаше за 1-1 и тоа беше конечниот исход од мечот.

На другиот меч денес, КПР и Ридинг одиграа исто 1-1, и овде гостите први поведоа, преку Горкс во 16-тата минута од мечот. На само четири минути до крајот на мечот Сисе му донесе бод на својот тим.

КПР-Ридинг 1-1

Утре со почеток од 21 часот се комплетира десетото коло со натпреварот ВБА-Саутемптон.