Фото: Матераци пред статуата во Париз

Марко Матераци се сликаше пред статуата во Париз која го означува ударот кој тој го доби од поранешниот француски репрезентативец Зинедин Зидан на финалето од Светското првенство во 2006-тата година.

Како што можете да видите, тој едноставно „ужива“ покрај оваа статуета.

И по шест поминати години од тој настан, италијанецот по се изгледа работата ја гледа сосема на поинаков начин.

Фото: goal.com

Пронајдете не на следниве мрежи: