Евра: Ван Перси е новиот Ван Нистелрој

Дефанзивецот на екипата на Манчестер Јунајтед, Патрис Евра, со пофалби за својот колега, тој го споредува Ван Перси со легендарниот напаѓач на овој тим, Руд Ван Нистелрој.

„Робин е фудбалер од светска класа и се гледа во него јасно зошто е во овој тим и толку сакаа да го доведат овој фудбалер, сосема е веќе јасно зошто Фергусон вложи толку труд како би го довел Ван Перси во Јунајтед“ вели Евра.

„Тој премногу ме потсетува на Руд Ван Нистелрој дефинитивно“ беше коментарот на Евра во врска со играта на Ван Перси.

Пронајдете не на следниве мрежи: