Фото/Видео: Инциденти во Париз, Навивач на Динамо тешко повреден

Во пресрет на забраните и апелот до навивачите за натпреварот меѓу ПСЖ и Динамо Загреб, во главниот град на Франција доцна синоќа дојде до меѓусебна пресметка на навивачите по која се уапсени околу 20 навивачи.

Според информациите кои ги пренесуваат хрватските медиуми, а воедно и француските, се вели дека потешко е повреден еден навивач на Динамо, додека околу 20 до 24 навивачи се уапсени.

Користени се димни бомби и палки, а инцидентите се прекинати по интервенција на полицијата.

Неофицијално, се вели дека меѓу уапсените мнозинство се навивачи на Динамо. 

PSG-Zagreb : violents affrontements entre… by BFMTV4

Пронајдете не на следниве мрежи: