Гуркуф би можел во Арсенал?

Според пишувањата на англиските медиуми, Јоан Гуркуф би можел да го засили тимот на Арсенал уште во јануарскиот трансфер-период.

Според неофицијалните информации кои доаѓаат од Англија, Лион планира да го подмлади тимот, па така претседателот Жан Мишел Ола изјави дека во касата на клубот ќе влезат околу 30 милиони евра од продажба на тројца играчи.

Јоан Гуркуф е еден од фудбалерите кои би се продале, а се вели дека неговата следна дестинација би била Арсенал.

Пронајдете не на следниве мрежи: