Рома ќе ги разгледува понудите за Де Роси

Loading...

Спортскиот директор на екипата на Рома, Франко Балдини, признава дека Рома е спремна да ги разгледува понудите за својот фудбалер Даниеле Де Роси.

Фудбалерот кој ја покажа и докажа верноста кон овој тим, и фудбалер за кого навивачите во него гледаат како иден капитен очигледно ќе го напушти тимот.

„Во летото ги одбивме понудите од Манчестер Сити, но, доколку во наредниот период добиеме нови понуди, ќе ги разгледаме“ вели спортскиот директор на клубот, Франко Балдини.

loading...
Loading...