Фото: Споменик на Алекс Фергусон!

Манчестер Јунајтед го слави својот долгогодишен тренер, овој тим има голема благодарност за својот стратег за неговата долгогодишна верност и посветеност на Манчестер Јунајтед, а се вели дека во ноември пред натпреварот со КПР ќе биде официјално претставена статуата во негово име.

Пронајдете не на следниве мрежи: