Казни за Јувентус и Интер поради нереди на нивните навивачи

Италијанскиот фудбалски совет одлучи дека Интер и јувентус мораат да платат големи казни за нередети кои ги предизвикаа нивните навивачи на натпреварот во сабота на кој клубот од Милано победи со резултат 1-3.

Јувентус, тим кој беше прв пат поразен по 49 одиграни натпревари, мора да плати казна во висина од 50.000 евра.

Од друга страна, тимот од Милано, Интер, треба да плати 35.000 евра казна.

Пронајдете не на следниве мрежи: