Роналдо: Да можам, би гласал за себе

Без премногу скромност во себе, Кристиано Роналдо го откри своето мислење околу најдобриот кандидат за Златната Топка, кои фудбалерите од светот заедно им ја доделуваат со ФИФА и Франс Фудбал. Главна ѕвезда на Реал од Мадрид е португалскиот репрезентативец кој смета дека наградата му припаѓа на него.

„Кога би можел, би гласал за себе, играм поради тоа што уживам во фудбалот, имам страст во играва, но и кон играчите од тимот во кој сум моментално“ вели Роналдо.

Пронајдете не на следниве мрежи: