ЛШ: Милан во дуел со „незгодната“ Малага

Денес се играат натпреварите од Лигата на Шампионите во рамките на четвртото коло, од денешните натпревари може да се издвои натпреварот меѓу Реал Мадрид и Борусија Дортмунд, и секако дуелот меѓу екипите на Милан и Малага која е доста импресивна во досегашните натпревари со три победи од три натпревари.

Натпревари…

Шалке-Арсенал

Динамо Киев-Порто

ПСЖ-Динамо Загреб

Олимпијакос-Монпеље

Андерлехт-Зенит

Милан-Малага

Манчестер Сити-Ајакс

Реал Мадрид-Борусија Дортмунд

Пронајдете не на следниве мрежи: