Нова песна и турнеја на Наташа Беквалац

Loading...

Деновиве српската барбика, Наташа Беквалац, е во последни преговори пред почетокот на нејзината турнеја во САД. Таа планира да замине за Америка на самиот почеток на декември и да се врати неколку дена пред Новата година.

 

Но пред да замине на друг континент, таа се уште има настапи низ Србија. Денес, таа ќе настапи во еден белградски клуб каде премиерно ќе ја изведе нејзината нова песна “Bezgresna”.

 

За оваа пригода, Беквалац ќе носи крација од нејзината сестра Кристина, која е моден креатор и која ја запозна својата сестра со нејзиното сегашно момче, манекенот Влада. Наташа планира да понесе неколку од креациите на својата сестра и во САД на турнејата, се со цел да ги промовира подобро. 

 

Додека во јавноста се уште не излезе новата песна на Наташа, прочитајте го барем нејзиниот текст во оргинал. 

 

Besgresna

I dalje zelim ceo svet,

Za greske imam vremena, 

Sa svakim drugim drugu

Masku ja sam nosila

Samo so tobom ja se uvek probudim kao ja

Referen

 

Ako ti veceras ne dodjem, ne brini

Doci cu ti sutra sigurno.

Mene ljubav mozda veze, 

Al' srce mi e uvek slobodno.

Zagrli me ili udari

Meni je isto

to su tvoji dodiri.

Ljubi me, 

Za sve sam druge

Pogresna.

Ljubi me, 

Samo za tebe prava sam

Bezgresna.

 

Поврзани статии:

Фотографии од Цеца и Влада ја полудеа Беквалац

 

Наташа Беквалац ги покажа новите силикони

 

Фото: Атрактивната Наташа Беквалац

 

loading...
Loading...