Mercedes CLS 63 AMG со 800 КС

Loading...

До сега екстремно жестоките верзии на Mercedes автомобилите имавме можност да ги видиме благодарение на Brabus, кој се специјализирани за тјунинг на моделите на германската компанија.

Денес ви го претставуваме чудовиштето со 800 КС односно моќниот CLS 63 AMG, кој е доработка на германската тјунинг куќа Gad Motors, од која дефинитивно не излезе со празни раце.

Овој модел наместо стандардните 558 КС и 800 Нм вртежен моментм сега има 800 КС и 1150 Нм вртежен момент.

За сега нема информации за перформансите на автомобилот но ние веруваме дека е вистинска „ракета“.

 

Mercedes SLS AMG направен за Дарт Вејдер

Mercedes-Benz SLS AMG Black Series уништен за време на тестирање

Mercedes – Benz A45 AMG без никакви камуфлажи

loading...
Loading...