Агентот на Гвардиола на преговори со челниците на Милан

Иако раководството на Милан демантира, сепак „Газета Дело Спорт“ тврди дека состанокот се случил, а „Скај Спорт“ емитуваше снимка каде двајца шпанци го напуштаат ресторанот „Џанино“ во присуство на челниците на екипата на Милан.

Гласините дека Пеп Гвардиола е заинтересиран за клупата на Милан се потврдени денес кога агентот на поранешниот тренер на екипата на Барселона е виден со официјалните претставници на екипата на Милан, пренесуваат италијанските медиуми.

Пронајдете не на следниве мрежи: