ЛШ: Јуве на „поправен“ против Нордсјиланд

Денес на програмата се натпреварите од вториот ден во рамките на четвртото коло од Лигата на Шампионите, тимот на Јувентус по „киксот“ на гостински терен кај Нордсјиланд сега има прилика да се реваншира на домашен терен, од останатите натпревари се очекува добар фудбал во Португалија каде играат Брага и Манчестер Јунајтед, а се чини дербито на вечерта е натпреварот меѓу премиерлигашот Челзи и секогаш „незгодниот“ украински Шахтјор.

Вечерашни натпревари…

Селтик-Барселона

Челзи-Шахтјор

Брага-Манчестер Јунајтед

Јувентус-Нордсјиланд

Валенсија-БАТЕ

Баерн Минхен-Лил

Бенфика-Спартак Москва

Клуж-Галатасарај

Пронајдете не на следниве мрежи: