Пасторе: Би било одлично доколку Роналдо се придружи на ПСЖ

Loading...

Играчот од средниот ред на екипата на ПСЖ, Хавиер Пасторе, призна дека би му било премногу драго доколку неговиот клуб го реализира трансферот на Кристиано Роналдо.

„Роналдо е еден од најдобрите фудбалери на светот, тој постигнува голови скоро на секој натпревар, сам може да направи голема разлика“ вели Пасторе за „Л Екип“.

„Доколку би потпишал за ПСЖ тоа би било одлично за нашиот клуб и за играчите кои се веќе овде. Доколку дојде, јас би бил пресреќен“ додаде Пасторе.

 

ПУЛС24 СПОРТ

 

Македонија-Словенија за само 100 денари!!!

 

 

 

 

 

Фото: Александар Трајковски „вундеркид“ на ФудбалМенаџер 2013

 

 

 

Фото: Мурињо го „избрка“ детето на Алонсо од тренинг

loading...
Loading...