Фото: „Тика-така“ дома!!!

Неверојатни статистички податоци од мечот помеѓу екипите на Селтик и Барселона во рамките од четвртото коло во Лигата на Шампионите каде Селтик со 11% посед на топката беше поуспешен од Барселона која имаше неверојатни 89% посед на целиот натпревар.

Меѓудругото, Селтик имаше 166 вкупно додавања на натпреварот, Барселона од прилика 9 пати повеќе, дури 955.

Резултатот на мечот сепак го покажа спротивното од статистиката, односно 2-1 во корист на Шкотскиот претставник.

читајте пулс24

 

 

ПУЛС24 СПОРТ

 

Македонија-Словенија за само 100 денари!!!

 

 

 

 

 

Фото: Александар Трајковски „вундеркид“ на ФудбалМенаџер 2013

 

 

 

Фото: Мурињо го „избрка“ детето на Алонсо од тренинг

Пронајдете не на следниве мрежи: