Дрогба не се враќа во Премиер Лигата

Loading...

Дидиер Дрогба ги демантираше сите написи во медиумите дека наводно би се вратил во премиер лигата.

Наводно, англиските медиуми најавуваа дека тој ќе се врати во Англија бидејќи имал понуди за тоа, се шпекулира дека Ливерпул имал желба да го позајми овој фудбалер на два месеци.

„Се приклучив кон тимот сосема касно, не ги поминав припремите и резултатите изостанаа. Се надевам дека наредната сезона ќе ја започнам во дресот на Шехнуа“ изјави Дрогба.

 

 

ПУЛС24 СПОРТ

( Имате информација, вест што сакате да ја објавиме? Контактирајте не! www.facebook.com/puls.sport.10 )

 

Македонија-Словенија за само 100 денари!!!

 

 

 

 

 

Фото: Александар Трајковски „вундеркид“ на ФудбалМенаџер 2013

 

 

 

Фото: Мурињо го „избрка“ детето на Алонсо од тренинг

loading...
Loading...