Fiat 500L за американски пазар – први фотографии

Loading...

На саемот за автомобили во Детроит, наредната година ќе биде претставен Fiat 500L, во верзија која ќе биде достапна на купувачите на американскиот пазар, а денес ви ги покажуваме првите фотографии.

Според некои извештаи, 500L во САД ќе се продава со мотор сличен на оној кој го има Dodge Dart. Во тој случај во основниот модел треба да се очекува 2.4 литарски четвороцилиндричен агрегат со 185 КС и 204 Нм вртежен момент.

Во споредба со европскиот модел, ќе се разликува по неколку козметички промени. На прв поглед, нема разлика но, сепак ако погледнете поубаво ќе можете да забележите различен изглед на браникот, заштитната маска и светлата.

Фијат останува во Италија благодарејќи на добрите резултати во САД

Fiat сака да го купи Opel?

BMW M3 купе Frozen Edition пристигнува во јануари

loading...
Loading...