ЛЕ: Кавани го „ПОТОПИ“ Днипро со четири голови!!!

Се комплетираа натпреварите од ЛЕ во четвртото коло, Наполи во еден возбудлив меч против „незгодниот“ украински Днипро славеше со 4-2 откако гостите во еден момент имаа водство од 1-2, играч на натпреварот беше неверојатниот Едисон Кавани кој постигна дури четири погодоци за својот тим.

Кавани голеадата ја почна во 5-тата минута за водство од 1-0, потоа Федетски израмни на 1-1 во 33-тата минута, Днипро пресвртот го направи преку Зозулја во 52-рата минута.

Потоа гол-шоуто на Кавани продолжи, најнапред во 77-мата израмни на 2-2, потоа на две минути пред крајот го доведе тимот на Наполи во водство од 3-2, а конечните 4-2 ги постави во последните моменти од натпреварот.

Резултати…

Анжи-Ливерпул 1-0

Нефчи-Рубин Казан 0-1

Удинезе-Јанг Бојс 2-3

Академика-Атлетико Мадрид 2-0

Викторија Плзен-Хапоел Тел Авив 4-0

Олимпик Марсеј-Борусија Менхенгладбах 2-2

Фенербахче-АЕЛ 2-0

Бриж-Њукасл 2-2

Бордо-Маритимо

Молде-Стеауа 1-2

Копенхаген-Штутгарт 0-2

АИК-ПСВ 1-0

Наполи-Днипро 4-2

Базел-Видеотон 1-0

Спортинг Лисабон-Генк 1-1

Партизан-Интер 1-3

Ирони Киријат-Спарта Праа 1-1

Атлетик Билбао-Олимпик Лион 2-3

Лацио-Панатинаикос 3-0

Тотенхем-Марибор 3-1

Металист-Розенборг 3-1

Баер Леверкузен-Рапид Виена 3-0

Хановер-Хелсингборг 3-2

Твенте-Леванте 0-0

 

ПУЛС24 СПОРТ

( Имате информација, вест што сакате да ја објавиме? Контактирајте не! www.facebook.com/puls.sport.10 )

 

Македонија-Словенија за само 100 денари!!!

 

 

 

 

 

Фото: Александар Трајковски „вундеркид“ на ФудбалМенаџер 2013

 

 

 

Фото: Мурињо го „избрка“ детето на Алонсо од тренинг

Пронајдете не на следниве мрежи: