Фото: Инциденти на мечот Партизан-Интер

Инциденти имаше на натпреварот во Европа Лигата меѓу екипите на Партизан и Интер во рамките од четвртото коло од ова натпреварување каде Интер победи со резултат 1-3.

Како што пренесовме претходно, на овој натпревар отпатуваа и Македонци кои навиваат за тимот на Интер, засега немаме конкретни информации каде биле сместени.

Паласио со два гола во 51-вата и 75-тата минута му донесе предност од 0-2 на Интер, Гуарин во 87-мата минута веќе зголеми на 0-3, конечните 1-3 ги постави Томиќ во 90-тата минута од мечот.

Натпреварот го следеа околу 20.000 гледачи.

Фото: blic

 

ПУЛС24 СПОРТ

( Имате информација, вест што сакате да ја објавиме? Контактирајте не! www.facebook.com/puls.sport.10 )

 

Фото-галерија: „Чкембари“ направија спектакл на стадионот „Под Тумбе Кафе“!!!

 

 

 

Вардарки на „мегдан“ со гркинките од Патрас!!!

 

 

 

 

Фото: Мајсторот се враќа!!! Тричко-„ШОУ“вски против Њукасл!!!

Пронајдете не на следниве мрежи: