Дефо го престигна Шерингам

Loading...

Џермејн Дефо го надмина легендарниот Теди Шерингам по бројот на головите во тимот на Тотенхем по трите голови што ги постигна против словенечки Марибор во Лига Европа.

„Ова ми е посебно признание бидејќи Теди е играч кој го гледав уште како мал“ изјави Дефо по мечот.

„Тој беше одличен играч и за репрезентацијата а воедно и за тимот. Нема поубаво чувство од тоа кога ќе постигнете гол. Премногу ми е драго што постигнав хет-трик, а пред се среќен сум поради победата на мојот тим“ додаде Дефо.

 

 

ПУЛС24 СПОРТ

( Имате информација, вест што сакате да ја објавиме? Контактирајте не! www.facebook.com/puls.sport.10 )

 

Фото-галерија: „Чкембари“ направија спектакл на стадионот „Под Тумбе Кафе“!!!

 

 

 

Вардарки на „мегдан“ со гркинките од Патрас!!!

 

 

 

 

Фото: Мајсторот се враќа!!! Тричко-„ШОУ“вски против Њукасл!!!

loading...
Loading...