Мацари: Не е само Кавани

Иако Кавани постигна дури четири голови на натпреварот со украински Днипро, сепак тренерот на екипата на Наполи, Валтер Мацари, вели дека тимот функционира како целина, никој не се издвојува.

„Имам играчи што се шампиони. Не е само Кавани“ изјави Валтер Мацари.

„Делуваше како да ќе биде ова лоша вечер за нас, но, благодарение на залагањето на целата екипа успеавме да славиме“ изјави Мацари по мечот со Днипро.

читајте пулс24

 

ПУЛС24 СПОРТ

( Имате информација, вест што сакате да ја објавиме? Контактирајте не! www.facebook.com/puls.sport.10 )

 

Фото-галерија: „Чкембари“ направија спектакл на стадионот „Под Тумбе Кафе“!!!

 

 

 

Вардарки на „мегдан“ со гркинките од Патрас!!!

 

 

 

 

Фото: Мајсторот се враќа!!! Тричко-„ШОУ“вски против Њукасл!!!

Пронајдете не на следниве мрежи: