Манчини им се нафрли на Џеко и Балотели

Расправии во тимот на Манчестер Сити по натпреварот со Ајакс во Лигата на Шампионите, каде англискиот премиерлигаш беше голем фаворит во пресрет на овој дуел, но на теренот не се покажа тоа, Сити изгуби победа и е пред испаѓање од понатамошната фаза на ова натпреварување, што дефинитивно челниците на клубот овој кикс нема да му го простат на Манчини.

„The Sun“ тврди дека Манчини се расправал со Џеко и Балотели а потоа дошло до вербален судир со камерманот на Скај Спортс.

„Не го прави само Манчини тоа, и другите менаџери, кога губат важни натпревари во Лигата на Шампионите, веројатно и други вакво нешто би направиле. Манчини е едноставно „страствен“, но не е само тој таков, сите бевме лути, не само Манчини“ излави аргентинецот во редовите на Манчестер Сити, Пабло Забалета.

 

ПУЛС24 СПОРТ

( Имате информација, вест што сакате да ја објавиме? Контактирајте не! www.facebook.com/puls.sport.10 )

 

Фото-галерија: „Чкембари“ направија спектакл на стадионот „Под Тумбе Кафе“!!!

 

 

 

Вардарки на „мегдан“ со гркинките од Патрас!!!

 

 

 

 

Фото: Мајсторот се враќа!!! Тричко-„ШОУ“вски против Њукасл!!!

Пронајдете не на следниве мрежи: