Видео: Муамба со солзи во очите пред громогласните аплаузи…

Loading...

Фабрис Муамба беше пречекан со овации на „Вајт Харт Лејн“ прв пат по натпреварот меѓу Болтон и Тотенхем на кој доживеа срцев напад. Преубава глетка, навивачите на нозе со голем аплауз за херојот.

 

 

ПУЛС24 СПОРТ

( Имате информација, вест што сакате да ја објавиме? Контактирајте не! www.facebook.com/puls.sport.10 )

 

Фото-галерија: „Чкембари“ направија спектакл на стадионот „Под Тумбе Кафе“!!!

 

 

 

Вардарки на „мегдан“ со гркинките од Патрас!!!

 

 

 

 

Фото: Мајсторот се враќа!!! Тричко-„ШОУ“вски против Њукасл!!!

loading...
Loading...