Leonardo DiCaprio го продава својот имот во Malibu за 23 милиони долари

Loading...

Глумецот Leonardo DiCaprio неодамна одлучи да го продаде својот имот во Malibu која ова лето ја реновирал и изнајмувал. DiCaprio ја купил куќата пред 10 години, и тоа за 6 милиони долари. Новиот сопственик ќе има можност да ужива во 7 луксузни спални соби, шест бањи и голема тераса со поглед на море што ја крева цената на целата недвижност. 

Четири од спалните соби се наоѓаат во главната куќа, додека останатите 3 се наоѓаат во двете гостински куќи кои се опкружени со тревници. Ова лето глумецот ја изнајмуваше куќата за 75.000 долари месечно, а сега сака да ја продаде за 23 милиони долари. 

 

Ви препорачуваме да ги погледнете и следните статии:

 

Леонардо ДиКаприо откачи уште една манекенка

 

 

Сите девојки на Леонардо Ди Каприо

 

 

 

Brad Pitt во заштита на хомосексуалните бракови

 

loading...
Loading...