BMW M6 Coupe свежи фотографии

Loading...

Денес ви ги претставуваме фотографиите од најмоќниот и најспортскиот модел BMW – Gran Coupe серија 6, а за нив се заблагодаруваме на М дивизијата.

Новиот М6 Gran Coupe ќе биде претставен во декември, каде што ќе бидат познати и деталите.

Спортската лимузина ги носи сите карактеристики на „М“ моделите, од големите браници украсни лимови, кров изработен од јаглеродни влакна, па се до четири издуви и 20 инчни фелни.

Овој модел има 4.4 литарски V8 агрегат со два турбо компресори кои произведуваат 553 КС и 680 Нм вртежен момент.

BMW Gran Turismo серија 3 – шпиунски фотографии

Новото BMW M3

Полициско BMW М5 со 560 КС

 

loading...
Loading...