Дрогба се враќа во Челзи!

Дидиер Дрогба, фудбалер кого навивачите на Челзи го оценија како најдобриот што некогаш заиграл за овој тим, според неофицијалните информации ќе се врати во овој англиски премиерлигаш.

Сепак, Дрогба би се вратил во Челзи додека трае паузата на првенството во Кина.

„Мислам дека постои шанса да се вратам во Челзи и да тренирам со екипата додека не почне Афричкиот куп на нации. Сепак, морам прво да добијам дозвола од својот клуб, но секако, и дозвола од тимот на Челзи“ изјави Дидиер Дрогба.

Дрогба за тимот на Шангај Шенхуа забележа 11 настапи каде постигна 8 погодоци.

 

ПУЛС24 СПОРТ

( Имате информација, вест што сакате да ја објавиме? Контактирајте не! www.facebook.com/puls.sport.10 )

 

Фото-галерија: „Чкембари“ направија спектакл на стадионот „Под Тумбе Кафе“!!!

 

 

 

Вардарки на „мегдан“ со гркинките од Патрас!!!

 

 

 

 

Фото: Мајсторот се враќа!!! Тричко-„ШОУ“вски против Њукасл!!!

Пронајдете не на следниве мрежи: