Навивачите на Хартс го спасуваат клубот

Навивачите на шкотски Хартс покренаа иницијатива во која ги повикаа луѓето да во што поголем број доаѓаат на натпреварите на овој тим со што би се собрале околу два милиони фунти за спас на клубот кој е во голема финансиска криза.

Финансиски проблем го тресе тимот на Хартс кој веќе не „живее“ со парите на Владимир Романов. Алармот се вклучи откако беше објавено дека Хартс должи околу 450.000 фунти данок кој мора хитно да се плати, а доколку тоа не го стори му се заканува истата судбина како и Глазгов Ренџерс.

 

ПУЛС24 СПОРТ

( Имате информација, вест што сакате да ја објавиме? Контактирајте не! www.facebook.com/puls.sport.10 )

 

Фото-галерија: „Чкембари“ направија спектакл на стадионот „Под Тумбе Кафе“!!!

 

 

 

Вардарки на „мегдан“ со гркинките од Патрас!!!

 

 

 

 

Фото: Мајсторот се враќа!!! Тричко-„ШОУ“вски против Њукасл!!!

Пронајдете не на следниве мрежи: