Кавани: Целта ми е да го престигнам Марадона

Најдобриот фудбалер на италијанскиот клуб Наполи, Едисон Кавани, изјави дека целта му е да го собори рекордот на Диего Марадона кој постигна 115 голови за Наполи.

Уругвајскиот интернационалец, до овој момент има постигнато 79 голови, а веќе три сезони е во тимот на Наполи.

„Рекордот на Наполи? Полека, но сигурно му се приближувам, но верувам дека можам да го достигнам и престигнам. Секогаш е убаво чувството кога ќе постигнете гол, посебно кога сте напаѓач. Сепак, Наполи не зависи од мене, не би требало да заборавиме дека секогаш имам добри асистенции“ изјави Кавани.

Фото: uefa

 

 

ПУЛС24 СПОРТ

( Имате информација, вест што сакате да ја објавиме? Контактирајте не! www.facebook.com/puls.sport.10 )

 

Фото-галерија: „Чкембари“ направија спектакл на стадионот „Под Тумбе Кафе“!!!

 

 

 

Вардарки на „мегдан“ со гркинките од Патрас!!!

 

 

 

 

Фото: Мајсторот се враќа!!! Тричко-„ШОУ“вски против Њукасл!!!

Пронајдете не на следниве мрежи: