Лејди Гага играше фудбал во Бразил

Loading...

Никој не го доживува толку страсно фудбалот како бразилците. Наредното светско првенство во фудбал ќе се одржува токму во Бразил, во 2014 година.

Знаејќи го тоа, пејачката Лејди Гага, сакаше да покаже колку добро таа се снаоѓа во најпознатиот спорт на светот. Босоногата пејачка играше фудбал со децата од едно сиропталиште во Бразил, а благодарение на нејзиниот нов имиџ – розевата коса и долгиот шарен фустан, не можеше да помине незабележана.

Подоцна, таа го сподели ова искуство со своите следбеници на твитер: “Никогаш нема да го заборавам Рио. Децата се прекрасни, игравме фудбал… Толку се добри да немам зборови!”

 

Поврзани статии:

Лејди Гага вети милион долари за жртвите од Сенди

 

 

 

 

 

Лејди Гага добитничка на награда за мир

 

 

 

Лејди Гага ќе произведува флаширана вода

 

loading...
Loading...