Најубавите филмски бакнежи

Loading...

Романтичните филмови секогаш ќе ги гледаме со задволство и секогаш ќе ја чекаме сцената кога главните ликови ги победуваат сите препреки и завршуваат заедно со романтичен бакнеж. Еве ги најубавите холивудски бакнежи на сите времиња.

 

Gone With the Wind – Вивијен Ли & Кларк Гејбл

 

 

From Here to Eternity – Дебора Кер & Берт Ланкастер

 

 

Dirty Dancing – Џенифер Греј & Патрик Свејзи

 

 

Romeo + Juliet – Клер Дејнс & Леонардо ДиКаприо

 

 

Breakfast at Tiffany's – Одри Хепберн & Џорџ Пеперд

 

 

Ghost – Деми Мур & Патрик Свејзи

 

 

Mr. & Mrs. Smith – Анџелина Џоли & Бред Пит

 

 

Spider-man – Кирстен Данст & Тоби Мегваер

 

 

Titanic – Кејт Винслет & Леонардо ДиКаприо

 

 

Lady and the Tramp – Lady & Tramp

 

Поврзани статии:

Пет долги холивудски бракови кои завршија со развод

 

 

 

 

Фото: Уметнички портрети на холивудските ѕвезди

 

 

 

 

 

Холивудските деца-порано и денес

 

loading...
Loading...