Бритни Спирс краде од Хајди Клум

Loading...

Откако во јавноста излезе рекламата за новиот парфем на поп дивата Бртни Спирс, почнаа да се шират гласини дека таа може да биде обвинета за плагијатор.

 

Имено, како што веќе ве информиравме, за потребите на рекламата, Бритни смени неколку имиџи, меѓу кои и еден “златен” – во кој таа потсетува на Клеопатра. Облечена во златен фустан, со златни додатоци и руса коса, Бритни имаше Клеопатра look кој исто така потсетуваше и на изгледот на Хајди Клум по повод Halloween.

Хајди Клум секоја година организира голема забава по повод овој празник, но оваа година мораше да ја откаже поради ураганот Сенди. Сепак, тоа не ја спречи да објави слики во јавноста од својот фустан и маска. Проценете сами колку точно има Бритни ископирано од овој изглед. 

 

 

Поврзани статии:

Хајди Клум проговори за својата врска со поранешниот телохранител

 

Се уште е секси: Бритни во реклама за парфем ги покажа своите атрибути

 

Хајди Клум без градник

 

loading...
Loading...