Долна облека според хороскопот

Астрологијата може да ви помогне да ја откриете вашата природа и тајни, вклучувајќи и каква долна облека ви одговара.

Овен
Овновите сакаат да се одржуваат. На жените им одговара долна облека која не е комплицирана, која може лесно да се облече и соблече. Црвената боја е боја која би требало да се додаде во долната облека.

Бик
Биковите најчесто имаат убави облини на телото и затоа сакаат долна облека која ќе заведува. Нивната облека мора да се открие, но не повеќе од доволното. Бејби дол облека и фустан се совршен избор.

Близнаци
Припадниците на овој знак сакаат лесна и проѕирна долна облека. Нивната облека не открива премногу, но еден дел од телото е секогаш нагласен. Нивната долна облека би трбало истовремено да е слатка и секси. Тангите се најчесто нивен избор.

Рак
Раковите го гледаат заведувањето како високо женствена игра, па затоа и одбираат таква облека, понекогаш традиционална, но секогаш секси. Според нив, доланта облека треба да е сексипилна според стандардите.

Лав
Како огнени знаци лавовите секогаш сакаат драматично предизвикување, отворено го покажуваат својот сексапил. Нивната долна облека е впечатлива и дефинитивно привлекува внимание.

Девица
Девиците сакаат скромна женственост и ја покажуваат на најитересен начин. Нив им одговара традиционалната долна облека, со некои модерни додатоци.

ТЕКСТОТ ПРОДОЛЖУВА ПОДОЛУ НА СТРАНА 2 КАДЕ ШТО ЌЕ МОЖЕТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ ЗА ОСТАНАТИТЕ 6 ХОРОСКОПСКИ ЗНАЦИ⬇⬇⬇

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.