Долна облека според хороскопот

Loading...

Астрологијата може да ви помогне да ја откриете вашата природа и тајни, вклучувајќи и каква долна облека ви одговара. 

 

 

Овен
Овновите сакаат да се одржуваат. На жените им одговара долна облека која не е комплицирана, која може лесно да се облече и соблече. Црвената боја е боја која би требало да се додаде во долната облека.

Бик
Биковите најчесто имаат убави облини на телото и затоа сакаат долна облека која ќе заведува. Нивната облека мора да се открие, но не повеќе од доволното. Бејби дол облека и фустан се совршен избор.

Близнаци
Припадниците на овој знак сакаат лесна и проѕирна долна облека. Нивната облека не открива премногу, но еден дел од телото е секогаш нагласен. Нивната долна облека би трбало истовремено да е слатка и секси. Тангите се најчесто нивен избор.

Рак
Раковите го гледаат заведувањето како високо женствена игра, па затоа и одбираат таква облека, понекогаш традиционална, но секогаш секси. Според нив, доланта облека треба да е сексипилна според стандардите.

Лав
Како огнени знаци лавовите секогаш сакаат драматично предизвикување, отворено го покажуваат својот сексапил. Нивната долна облека е впечатлива и дефинитивно привлекува внимание.

Девица
Девиците сакаат скромна женственост и ја покажуваат на најитересен начин. Нив им одговара традиционалната долна облека, со некои модерни додатоци.

Вага
Вагата ќе направи се за да ја покаже својата заводлива страна. Тие сакаат висока класа и отменост, па секогаш ќе бираат скапа долна облека.

Скорпија
Припадничките на овој знак се доста мистериозни, ја држат својата тајна што е можно подолго време. Ниванта долана облрка има неколку слоеви и копчиња и многу споро се соблекува.

Стрелец
Овие жени сакаат секогаш да бидат спремни во било каква ситуација и идеалниот избор на долна обека е спортската. Тие го бираат квалитетот според трендовите и според удобноста на долната облека. Идеални за нив се спортските гртадници и јога гаќите, што на нив ќе изгледа доста опуштено и секси.

Јарец
Длабоко во своето срце, јарците знаат дека најдобрите работи вредат да се чекаат. Нивниот избор се корсети кои не се соблекуваат толку лесно. Припадничките на овој знак ја обожаваат и шитпката.

Водолија
Секогаш оргиналните припаднички на овој знак сакаат да ги шокираат луѓето. Тие сакаат авангарден стил, па затоа е тешко да ги видите во традиционална долна облека. Тие бираат работи со кои нон-стоп ќе изненадуваат.

Риби
Тие имаат детинест дух и фантазија, па од својата долна облека можат да направат сцена во филм. Нивната долна облека им ја поттикнува илузијата и фантазијата.

 

Поврзани статии:

Хороскоп — 10 нешта што ги нервираат знаците

 

 

 

Идеална секс поза според хороскопскиот знак

 

 

 

 

 

Хороскоп: Ослабете со помош на вашиот знак

loading...
Loading...