Погба незадоволен во Јувентус?

Loading...

Иако беше играчот што го „скрши-мразот“, два пати закасни на тренинг, 19-годишниот француски фудбалер Пол Погба не излезе со ниту една реакција за казната која го снајде. Погба нема да биде во составот на вечерашниот дуел во Пескара, а неговиот менаџер Мино Раиола откри што му смета на клубот.

„Тој што сакал да ја стави оваа вест на страна, дефинитивно е збунета особа. Се надевам дека тоа не го направил Антонио Конте, а ако било така, покажа дека не знае како треба да постапи во вакви случаеви“ вели менаџерот на Погба, Мино Раиола.

„Пол е премногу разочаран поради ова што се случи и што го снајде, и поради тоа што доцнеше, иако за тоа имаше оправдана причина, и поради тоа што не е во првиот состав“ изјави Раиола.

 

ПУЛС24 СПОРТ

( Имате информација, вест што сакате да ја објавиме? Контактирајте не! www.facebook.com/puls.sport.10 )

 

Времеплов: И големата ЦСКА Москва падна на колена пред Вардар… (ВИДЕО)

 

 

 

 

 

Фото/Видео: Головите на Тричковски и Тасевски во „Лига Европа“

 

 

 

Дрогба се враќа во Челзи!

loading...
Loading...