Брајан Адамс по втор пат ќе постане татко

Loading...

Канадскиот музички изведувач Брајан Адамс и неговата партнерка Алиша Грималди се во очекѕвање на нивното второ дете, пренесува американскиот медиум “Female First”.

Двојката веќе ја има 18 месечната керќичка Марибел Бани Грималди Адамс, а новиот член на семејството како и својата сестричка Марибел ќе ја добие веќе следната година.

Алиша или јаде многу чоколадни колачи или е бремена. Мислам дека е бебе во прашање, напиша на својот Твитер познатиот пејач.

Веста за приновата во семејството Адамс ја потврди и музичкиот портпарол на Брајан.

Познатиот изведувач познат по своите незаборавни и најубаво љубовни песни, во декември го очекува почетокот на неговата амриканска турнеја, додека неговата сопруга Алиша е посветена на хуманитарната работа и управувањето на Брајановата добротворна организација во Велика Британија.

Погледнете ги следниве статии

 Лејди Гага: Парфемот е моја замена за вистинското бањање

 

 

 

 

 

 Утре ќе се одржи доделувањето на 'MTV Europe' музичките награди

 

 

 

 

 

 Macaulay Culkin ја моли неговата поранешна девојка Mila Kunis да му се врати и го остави Ashton Kutcher

 

loading...
Loading...