Улсан Хјундаи новиот шампион на Азија

Фудбалерите на јужнокорејскиот клуб Улсан Хјундаи се победници на азиската лига на шампиони за оваа сезона, тие во финалето на нивниот стадион беа поуспешни од претставникот на Саудиска Арабија, Ал Ахли со 3-0, на полувремето од натпреварот резултатот гласеше 1-0.

Стрелци на овој натпревар беа Квак Тае-Хи во 13-тата минута, потоа Рафиња зголеми на 2-0 во 67-мата минута од мечот, а конечните 3-0 ги постави Ким Сеонг-Јанг во 75-тата минута од мечот.

 

ПУЛС24 СПОРТ

( Имате информација, вест што сакате да ја објавиме? Контактирајте не! www.facebook.com/puls.sport.10 )

 

Времеплов: И големата ЦСКА Москва падна на колена пред Вардар… (ВИДЕО)

 

 

 

 

 

Фото/Видео: Головите на Тричковски и Тасевски во „Лига Европа“

 

 

 

Дрогба се враќа во Челзи!

Пронајдете не на следниве мрежи: